середа, 6 червня 2018 р.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

А годинники йдуть, йдуть.
Тік-так, тік-так, 
В домі хто вміє так? 
Це маятник у годиннику, 
Відбиває кожен такт (Нахили вліво-вправо.) 
А в годинах сидить зозуля, 
У неї своя хатинка. (Діти сідають в глибокий присед.) 
Прокукует пташка час, 
Знову сховається за дверима, (Присідання.) 
Стрілки рухаються по колу. 
Не стосуються один одного. (Обертання тулубом вправо.) 
Обернемося ми з тобою 
Проти годинникової стрілки. (Обертання тулубом вліво.) 
А годинники йдуть, йдуть, (Ходьба на місці.) 
Іноді раптом відстають. (Уповільнення темпу ходьби.) 
А буває, що поспішають, 
Немов хочуть втекти! (Біг на місці.) 
Якщо їх не заведуть, 
То вони зовсім встають. (Діти зупиняються.)

КАЗКА "ЛИМОНЧИК І МІКРОБ, АБО НАВІЩО МИТИ РУКИ"

Лимончик – дуже активний жовтий бегемотик, як і всі діти 4-5 років. Він любить стрибати, лазити і торкатись до всього на вулиці! І камінчик підбере, і в калюжу руки занурить, і листок на дереві зірве. А одного разу зловив жабу і приніс її показати мамі. Мама, звичайно, злякалася і трохи на стілець не заскочила. Хоча жаба була добра і смішна.
Після кожної прогулянки мама наполягала на тому, що Лимончик повинен помити руки. Не просто сполоснути їх водою, як він часто робив, а взяти мило, гарненько намилити свої долоньки, потерти кожен пальчик, і тільки потім змити піну. Мама говорила, що мило вбиває всі бактерії. І хвороби Лимончику будуть не страшні.
Миття рук дуже дратувало бегемотика. Долоні виглядали абсолютно чистими. Які такі мікроби? Що мама вигадує?І ось одного разу Лимончик маму обдурив. Він не мив руки. Ось зовсім. Заходив у ванну кімнату, включав воду, потім вимикав і виходив. Бегемотик все чекав, коли ж шкідливі мікроби і бактерії нападуть на нього. Все було спокійно. Минув тиждень, потім другий.  Мама нічого не помічала, а Лимончик радів.
Увечері Лимончик як завжди ліг спати. Вночі йому приснився Мікроб. Він голосно сміявся і потирав свої брудні руки. Лимончик навіть не думав, що у мікробів теж є руки. Але Мікроб плескав в зелені долоні і кликав бактерії подивитися на жовтого бегемотика, який не миє руки. Мікроб і його подружки бактерії сіли на ліжко до Лимончика і почали розповідати, як тепер їм добре живеться в животі бегемотика.
Вранці у малюка заболів живіт. Мама переживала і все дивувалася, що ж сталося. До вечора піднялася температура. Було зовсім недобре. Бегемотик нічого не міг їсти, його нудило і не було сил навіть випити води. Мама викликала швидку допомогу. Лікарі зробили укол, і Лимончик нарешті заснув. Тепер Мікроб був не один. Він привів до Бегемотика всю свою сім’ю: страшних зубастих мікробів, які ставали все більші і зліші. Все чіпали животик маленького бегемота і жахливо реготали. Лимончик розплакався і прокинувся. Він розповів мамі про страшні мікроби, які приходять до нього. І про те, як він її обманював. Соромно було дуже, але живіт болів сильно і мікроби лякали.
Мама розвела у склянці ліки і сказала:
– Коли Мікроб прийде в гості і сяде на ліжко, дай йому випити ці ліки. Якщо ти умовиш його, він більше не буде до тебе повертатися. А ще обов’язково розкажи, що ти подружився з милом. 
Лимончик знову заснув. Мікроб з’явився дуже швидко. Він якось навіть підріс і став ще гіршим. А на голові у нього виросли невеликі ріжки. І теж були брудні і зелені.
– Я приготував тобі смачний лимонад, – сказав Лимончик.
– А що це ти такий добренький і не плачеш? – здивувався Мікроб.
– Просто вирішив пригостити тебе, раз ти все одно приходиш до мене щоночі.
Мікроб взяв стакан, понюхав, покрутив і випив. Що тут почалося! Мікроб кричав, лаявся, надувся як кулька і лопнув. Всі його родичі і друзі злякалися і почали вистрибувати через вікна і тікати в двері.
– І не забудьте, мій кращий друг тепер – мило!
Лимончик прокинувся. Кімната була порожня. І живіт перестав боліти. І температура більше не піднімалася. Бегемотик відчув, що зголоднів і радісно прибіг до мами на кухню.
– Мама, вони всі втекли.
– Прекрасно, – посміхнулася мама, – думаю, мені більше не треба буде нагадувати тобі про мило?
З того дня Лимончик після вулиці завжди ретельно мив руки. Він дуже добре запам’ятав як болів живіт, який неприємний укол і які страшні і неприємні мікроби і бактерії.
А ви миєте руки після вулиці?

Ведмідь у лісі

Мета: виховувати спритність, уміння точно виконувати завдання вихователя на відповідні слова; розвивати вміння орієнтуватися у просторі; удосконалювати навички ходьби, бігу у різних напрямках із ловінням.
Хід гри
Діти стоять у колі на відстані витягнутих у сторони рук, поміж дітей обирається «ведмідь». Він сидить на стільчику посередині кола і вдає, що спить (заплющує очі).
Вихователь разом із дітьми, йдучи праворуч по колу, говорять:
Хто це спить під дубком?
Ще й накрився кожушком!
Ми тихенько обійдемо,
До ведмедя підійдемо!
Зупиняються у великому колі.
Вихователь
Тихше, діти, не будіть,
Бо то, може, спить ведмідь.
Дрібним кроком діти підходять до «ведмедя» і зупиняються пліч-о-пліч.
Ой! Тікайте, бо той гість,
Як устане — всіх поїсть!
«Ведмідь» розплющує очі й ловить дітей. Діти тікають і розбігаються майданчиком. Гра повторюється з іншим «ведмедем».
Ускладнення
«Ведмідь» спить із протилежного боку майданчика «в лісі». Діти, йдучи «лісом», зустрічають на шляху перешкоди: «рівчак» (проведені 2 лінії) — перестрибують через нього; «широку дорогу» (килимову доріжку) — перешиковуються і йдуть парами; «вузеньку доріжку» — йдуть одне за одним.

вівторок, 5 червня 2018 р.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ДОШКІЛЬНЯТ НА ЛІТНІЙ ПЕРІОД

«Літо з користю для розуму»
Літо - сприятливий період не тільки для відпочинку і зміцнення здоров'я дітей, але і для їх психічного розвитку. У цю пору року діти з допомогою дорослих можуть розширити свої уявлення про навколишній світ, розвинути увагу, пам'ять, спостережливість, вміння порівнювати, узагальнювати, класифікувати, збагатити словниковий запас, а також проявити творчі здібності. Все це дуже важливо для їх емоційного і морального благополуччя і підготовки до шкільного навчання. Під час спільного дозвілля раджу:
1.Знайомити дітей з природними явищами, що відбуваються влітку в неживій і живій природі. Вчити бачити природні взаємозв'язки. (Наприклад, хмари на небі, значить, буде дощ.Квіти кульбаби закриті в похмуру погоду або ввечері тощо)
2. Гуляючи в парку і лісі, спостерігати за різними представниками тваринного світу, розглядати дерева, чагарники, квітучі трави. І обов'язково пропонувати дитині розповісти про те, що він побачив. Що росте в лісі (у полі, на лузі), хто там живе? Виховувати дбайливе ставлення до природи.
3. Розглядати рослини, називати їх частини: стовбур, гілка, листки, квітка, плід, корінь, пелюстка, . Вчити розрізняти та називати кілька видів дерев і чагарників. Порівнювати їх, визначаючи подібність і відмінність. Наприклад, порівняти клен і березу, ялину і сосну, бузок і горобину.
4. Проводити дидактичні ігри: «З якого дерева листок», «Знайди такий же лист », «Впізнай і назви» (дерево, кущ, на картинці або в природі), «Що зайве?».
5.Вчити розрізняти та називати кілька видів польових та садових квітів. Дидактична гра на угрупування квітів «На лугу - на клумбі».
6. Вчити вірші про квіти і дерева: Е. Благинина «По малину», «Горобина», Тобто Сєрова «Дзвіночок», «Конвалія», «Кашка», «Кульбаба», В. Токмакова «Ялини», «Берези», «Сосни», «Дуб»,З. Александрова «Букет».
Читати розповіді про рослини і розмовляти з їх змістом: А. Онегов «На лісовій галявині», М. Пришвін «Золотий луг» та інші.
7.Відпочиваючи на річці, озері, морі теж розвивайте дитячу спостережливість та вміння порівнювати. Чим схожі, чим відрізняються ці водойми? Поясніть, що таке протягом, береги, хвилі, прибій. Спостерігайте за малюком за рибками, чайками.
8. Влітку створюйте дітям умови для ігор з природним матеріалом (шишками, камінчиками, листям, гілочками, піском, глиною тощо) Діти вчаться використовувати предмети - заступники (наприклад, паличку замість ложечки для ляльки, камінчики, замість цукерок для неї). Це розвиває фантазію та творчі здібності.
9. Навчайте дитину розрізняти і правильно називати величини предметів і об'єктів, а не тільки «великий - маленький». Наприклад, стовбур товстий і тонкий, дерево високе і низьке, гілка довга і коротка, річка широка, а струмок вузький і т. д.
10. Різноманітність літніх фарб, допоможе вчити з дітьми назви кольору, в тому числі і відтінків. Пограйте з ними так: «Різні барви літа», «Кольорові фони», «Збери однакові за кольором».
11.Вчіть орієнтуватися в просторі. Цьому допоможе дидактична гра «Сховай іграшку» (під стілець, на полицю, за спину, тощо),«Роби, як я скажу» (два кроки вперед, один крок вправо, підніми ліву руку вгору, закрий правою рукою ліве око і т. д.).Орієнтуватися на площині аркуша навчать завдання типу: « Поклади в центр листок клена, в правий верхній кут - шишку їли, в лівий верхній кут - шишку сосни, правий нижній кут - ромашку, в лівий нижній кут - волошка».
12.Упражняйте дітей в рахунку до 10 і назад, знову ж таки використовуючи природний матеріал (шишки, камінчики, пелюстки, листя тощо).
13.Вчіть дітей порівнювати. Наприклад, дерево і колода, птицю і літак, ромашку і дзвіночок, яблуко і грушу, дівчинку і ляльку. У чому їхня відмінність і є схожість? Чому? Вчіть дитину доводити свою думку.
14. Працюючи на городі і у фруктовому саду, дайте дітям на наочному прикладі зрозуміти процес вирощування рослин з насіння, розкажіть про залежність їх росту від природних умов (світла, вологи, тепла). Вчіть спостерігати за ростом і дозріванням овочів, фруктів і ягід і залучайте до посильної допомоги.
15 .Вчити дітей щодня розповідати про погоду, про те, що вони побачили, чим займалися. І якщо малюк допускає помилки у побудові речень, виправте її. Це сприяє розвитку граматичного ладу і зв'язної мови дитини.
16.Розвивати мовне дихання дитини, пропонуючи подути в соломинку або на кульбабки, надували кульки або мильні бульбашки.
Все це сформує у дітей цілісне уявлення про літо як про пори року, розширить їхній кругозір, розвине інтелект і допитливість, долучить до дивовижного світу природи. І, що особливо важливо, спільне дозвілля, спільні справи та ігри зближують дітей і батьків, покращують домашній мікроклімат і сприяють зміцненню сім'ї.

Фізкультхвилинка "Весела зарядка"


Заняття " Побутова техніка"

Тема: Побутові прилади
Мета: продовжувати розширювати уявлення дітей про побутові прилади; продовжувати вчити відгадувати загадки, пояснюючи відгадку; узгоджувати слова у реченні в роді, числі, відмінку; систематизувати знання про слова-назви, слова-ознаки, слова-дії; активізувати словник узагальнювальними словами, виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я та дотримання правил безпеки.
Обладнання: коробка з загадками, хустинки, предметні картки.

ХІД ЗАНЯТТЯ
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
 — Дітки, сьогодні до нас прийшли гості, вони хочуть подивитись, які ви розумнички. Привітаймося з ними: Доброго ранку! Дітки, сідайте на стільчики!
Психогімнастика з елементами самомасажу.
Добрий ранок! Посміхнись скоріше,
І сьогодні цілий день буде веселіше!
Розітремо ручки, носики і щічки,
Буде вродливі,як чарівні квіти.
Розітрем долоньки сильніше, сильніше,
А тепер поплескаємо дужче, сміливіше.

— Погляньте, що у мене є. Сьогодні зранку мені принесли посилку. Ось погляньте, яка вона красива. Але вона не звичайна, а з загадками? Ви знаєте що таке загадки? Загадка схожа на задачку яку потрібно відгадати.
2. ОСНОВНА ЧАСТИНА
— Відгадаймо першу загадку!
Сміття все він підбирає,
І пилинки позбирає,
Нам надійний помічник
Працьовитий робітник. [Пилосос]

— Так, це пилосос. Як ви здогадались що це пилосос? Навіщо він нам потрібний? [Для того щоб чистити килим, підлогу] Що він робить? [Він збирає сміття]. Хто у вас вдома чистить пилососом килим? Так, пилосос допомагає господарям у хатній роботі. 
Відгадаймо ще загадку!
Всю білизну збере
І старанно випере
Буде знову вся чистенька,
Незабруднена, гарненька. [Пральна машина]

 — Так, це пральна машина. Як ви здогадалися, що це пральна машина? Що вона робить? [Пере білизну]. Яку білизну слід прати? [Брудну]. Якою стане брудна білизна після прання? [Чистою] А яка вона ще? [Мокра] Що з нею потрібно зробити? [Її слід висушити] Розкажіть, як у вас удома сушать білизну. Так, розвішують білизну, а вітерець її сушить. Як дме вітерець?
3. ГРА НА РОЗВИТОК ПРАВИЛЬНОГО ДИХАННЯ «ВІТЕРЕЦЬ»
 — Ось я роздам вам хустинки, а ви подуєте на них, як вітерець дує на білизну коли її сушить.
Діти дують одним довгим видихом, промовляючи «ф-ф-ф».
 — Молодці, ви гарно впорались з завданням! Відгадайте наступну загадку!
Човник із гарячим дном
Гарно прасує полотно. [Праска]
— Так, це праска. Що робить праска? [Прасує білизну] Яка білизна після прання? [Вона м’ята] Навіщо прасувати білизну? [Для того щоб вона була охайною] Якою праскою прасують білизну? [гарячою] Ще одна загадка:
Суп, морозиво, ковбаси,
Сало, м'ясо, яйця, кваси
Все в животику ховає
І свіженьким зберігає. [Холодильник]
 — Правильно! А як ви здогадались що це холодильник? Що він робить? [Холодильник зберігає харчові продукти]. Так, правильно в холодильнику зберігають продукти.
                                           
Чудо-ящик є в нас дома,                                                   
Добре він усім знайомий.                                                   
Як ввімкну — дивлюсь кіно                                                    
І мультфільми заодно.                                                   
Все покаже на екрані:                                                   
Б'ються півні, скачуть лані,                                                   
Як дивитись все підряд,                                                  
Дуже очі заболять.                                                  
Відгадайте, діти, що це? [Телевізор]
— Так, правильно. А як ви здогадались, що це телевізор? Що можна переглянути по телевізору? 
Диво-кухар на вогні
Нам готує відбивні.
Зварить юшку, і за мить
Молоко закип'ятить.
Славний кухар — чарівник!
Мамі помагати звик.
Така різна смакота
А готує її... [Плита]

— Так, правильно, А як ви здогадались що це плита? Для чого вона? Що на ній можна приготувати? Хто готує у вас на плиті вдома?
— Правильно малята, ви впорались з цим завданням. Пригадаймо, які предмети ми тут знайшли? Як вони разом називаються [Побутова техніка]. А яку ще побутову техніку ви знаєте? А для чого вона людям, як ви думаєте?
4. ЧИСТОМОВКА 
— А зараз  ми з вами пограємо в маленьку гру, я буду починати речення, а ви будете продовжувати. Спробуймо:
Ос, ос, ос — пил збирає... [Пилосос]
Он, он, он — задзвенів... [Телефон]
Ина, ина, ина — пере... [Пральна машина]
Ик, ик, ик — у кухні... [Холодильник]
Ізор, ізор, ізор — ми дивились... [Телевізор]
5. ДИДАКТИЧНА ГРА «СКАЖИ ЯКИЙ, ЯКА, ЯКЕ, ЯКІ?»
 — Давайте ми з вами спробуємо описати техніку, яку ви тут бачите. Ось погляньте. Це пилосос. Який він? Так пилосос великий. Ще який?
Малюнки на картках: пральна машина, праска, холодильник, телевізор, плита, комп’ютер, годинник.

6. ДИДАКТИЧНА ГРА «ЧИМ І ЩО Я РОБЛЮ»
 
— Молодці! Ви гарно впорались з завданням! Зараз ми з вами подумаємо і скажемо — що ж можна робити за допомогою побутової техніки.
  • Пилососом я... Збираю пил.
  • Праскою я... Прасую речі.
  • Пральною машиною я... Перу речі.
  • Електричним чайником я... Нагріваю воду.
  • По телевізору я... Дивлюся мультфільми.
  • У холодильнику я... Зберігаю продукти.
  • За допомогою годинника я... Дізнаюсь час.
  • На плиті я... Готую їжу.
  • Телефоном я... Розмовляю
7. ЗАРЯДКА  
— Молодці малята, ви гарно впорались з завданням. Ви, мабуть, втомились? Давайте ми з вами трішки відпочинемо та  зробимо зарядку!
Щось не хочеться сидіти. 
Треба трохи відпочити. 
Руки вгору, руки вниз, 
На сусіда подивись. 
Руки вгору, руки в боки. 
Вище руки підійміть, 
А тепер їх відпустіть. 
Плесніть, діти, кілька раз, 
За роботу! Все гаразд!
8. ДИДАКТИЧНА ГРА «ЗНАЙДИ ЩО ДО ЧОГО» 
— Малята, а зараз я пропоную вам пограти у гру. Підійдімо до столика і подивимось — що ж там таке цікаве лежить? Що це таке? Так, це картинки з різними предметами. А у мене в руках знаходяться картинки з побутовою технікою і нам потрібно знайти той предмет, який підходить до моєї картинки.
Наприклад: до праски підходить картинка з чистим одягом, тому що ми прасуємо одяг після того як його поперемо.
  • Праска — чистий одяг
  • Холодильник — харчові продукти
  • Пральна машина — брудна білизна
  • Пилосос — брудний килим
  • М’ясорубка — м'ясо
  • Плита — каструля
  • Чайник — чашка
  • Телевізор — герой мультфільму
  • Комп'ютер — мишка
  • Фотоапарат — фотографія
  • Лампа — світильник
  • Сокодавилка — сік
  • Магнітофон — диск
  • Мікрохвильова піч — їжа
  • Духовка — тортик
9. ПІДСУМОК
 — Молодці малята, ви гарно впорались завданням. А скажіть мені  про що було наше заняття? Які ви запам’ятали побутові прилади? Для чого вони? Як називається це одним словом? А як потрібно поводитися з побутовими приладами? Так, дійсно, ці речі дуже потрібні людям, але вони можуть бути небезпечними, тому з ними потрібно бути дуже обережними та уважними.



Заняття "Ознайомлення з водою"

Тема:  Властивості води
Мета:  Дати дітям уявлення про основні властивості води: прозора, рідка, без кольору, без запаху, розчиняє деякі речовини; розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід до пізнання властивостей води; сприяти створенню теоретичної бази для інтелектуального розвитку дошкільнят. Уточнити уявлення дітей про те, що вода дуже важлива для всіх живих істот, без неї не можуть жити рослини, тварини, людина (людям вода потрібна для їжі, пиття, для миття тіла, предметів, які є в приміщенні). Сформувати у дітей знання про значення води в житті людини: вода - джерело життя; вода необхідна для підтримання та забезпечення життя людини. Прищеплювати бережливе ставлення до води. Активізувати і збагатити словник дітей іменниками, прикметниками та дієсловами по темі заняття. Виховувати моральне й естетичне ставлення до навколишнього світу, виховувати правильне ставлення до свого здоров'я.
Матеріали та обладнання:вода,склянки, фарбники,лід,
Хід заняття
1.Організаційний момент.
Добрий  день малята любі хлопчики й дівчата. А чи любите ви подорожувати? А з ким саме і куди прошу відгадати.
Загадка про воду
2.Ігровий момент. Прихід  Капітошки.
-Малята до нас сьогодні в гості завітав Капітошка. У нього сталася прикра історія його сестри краплинки загубилися він просить допомогти їх знайти. -Допоможемо малята?
-Я пропоную вирушити на пошуки крапельок.
3.Дидактична гра «Де  живе вода?». (Діти йдуть по групі роблять зупинки)
-У куточку природи: біля рослин. Квіти треба поливати, вони живі, без води засохнуть, зав'януть, їм потрібна вода. (Приклеюють велику крапельку)
-У акваріума: рибки живуть у воді, без нього вони загинуть, їм потрібно багато води, щоб плавати. (Приклеюють велику крапельку)
- Діти а яка вода потрібна рибкам чиста чи брудна? За рибками потрібно доглядати, чистити акваріум, міняти воду, стежити, щоб рибкам в ньому було затишно.
- Близько раковини (мийки): помічнику вихователя треба багато води, щоб мити посуд, витирати пил, прибирати в групі. (Приклеюють велику крапельку)
-В ігровому куточку: вода потрібна, щоб мити брудні іграшки і прати лялькам одяг. (Приклеюють велику крапельку)
- Біля столу, на якому стоїть графин з водою: вода потрібна, щоб ми могли її попити. (Приклеюють велику крапельку)
-У туалетній кімнаті: вода потрібна, щоб діти могли мити руки і обличчя, виконувати необхідні гігієнічні вимоги. (Приклеюють велику крапельку)
- Діти а тепер давайте перерахуємо крапельки, які живуть у нас в груповій кімнаті, щоб  Капітошка знав скільки їх.
(Всі разом перераховують крапельки)
 Ось Капітошка знає  скільки в нашій групі сестричок-крапельок живе, які приносять нам велику користь. І ми обіцяємо з дітками  їх берегти, і даремно воду не витрачати,  витрачати  її за призначенням.
4.Фізхвилинка.Гра «Сонечко і дощик».
Ми веселі малюки .
Любим гратись залюбки.
Вмієм  бігати, стрибати.
Будем з дощиком ми грати.
5. Експериментальна діяльність. У лабораторії дослідника.
Досліди з водою.
Дослід №1. «Чи має вода колір?»
Припущення: Колір води не залежить від барвника.
Хід досліду
У дві прозорі склянки налити воду з водопровідного крана та дощову. Пропонувати порівняти її.
У склянку з водою покласти кілька кришталиків марганцевокислого калію. Якого кольору стала вода? Аналогічно проробити дослід, добавляючи інші барвники (два-три). Діти роблять висновок, що колір води залежить від барвника.
Дослід № 2. «Яка вода?»
Припущення: Вода — це рідина.
Хід досліду
Продемонструвати властивість води розливатися в різних напрямках, утворюючи плями різної форми і розміру. Вода ллється єдиною цівкою з посудини носиком (чайник, глечик, поливальниця) і кількома цівками, з посуду, що має овальний або круглий отвір. Чому?
Дослід № 3. «Чи має вода смак?»
Припущення: Смак води залежить від розчинених в ній речовин.
Хід досліду
Запропонувати дітям скуштувати воду на смак. Вона без смаку. Добавити ложечку цукру. В інший посуд ложку солі. Що сталося? З цукром? З сіллю? Якою стала вода? Від чого залежить смак води?
4. Пальчикова гімнастика «Дощик».
Дощик,  дощик  кап, так кап (Пальцем правої руки торкатися до долоні лівої руки, імітуючи крапельки)
Ти не капай більше так! (Пальцем лівої руки доторкатися до долоні правої руки, імітуючи крапельки)
Вистачить землю поливати, (Загрожувати вказівним пальцем, знак заперечення)
Нам пора йти гуляти! (Двома пальцями кожної руки імітувати кроки)
Дослід № 4. «Яка температура води?»
Припущення: Температура води залежить від температури навколишнього середовища.
 Хід досліду
Запропонувати вихованцям скуштувати воду на смак, доторкнутися до посудини з трохи нагрітою водою кімнатної температури і принесеної з холоду. Від чого залежить температура води?
Дослід № 5. «Чи має вода форму?»
Припущення: Вода не міняє форми.
Хід досліду
Взяти гумову рукавичку, обережно наповнити її водою з глечика. Спостерігати, що вода набула форми рукавички. Зробити такий же дослід з іншими ємностями (бокал, колба, целофановий мішечок, надувна кулька, різні склянки). Зробити висновок: вода змінює форму. Отже, припущення не підтвердилось.
Дослід № 6. «Тонуть чи ні предмети у воді?».
Припущення: Легкі предмети плавають, важкі тонуть.
Хід досліду
У прозору посудину, користуючись умовною міркою, опустити піску, глини, дрібних камінців, по 2-3 предмети однакової форми та об'єму, але з різного матеріалу (дерева, скла, пластмаси, паперу,  тканини,  воску), використовуючи послідовні дії, Вчити дітей пояснювати поведінку цих предметів у воді. Чому деякі з них плавають, інші тонуть, а окремі розчиняються, змінюючи забарвлення води.
5. Підсумок.
- Дітки, давайте ще раз скажемо Капітошка, де ж у нас живуть сестрички-крапельки.
- Для чого нам потрібна вода?
- Як потрібно берегти воду?
- Я знаю, що деякі дітки вивчили вірші для нашої сьогоднішньої зустрічі. І зараз вони розкажуть нам і Капітошці.
1.Ви чули про воду?
Кажуть, вона скрізь!
В калюжі, в морі, океані
І у водопровідному крані.
2.Без неї нам не вмитися,
Не поїсти, не напитися!
3.Смію я вам доповісти:
Без води нам не прожити!
Ви її знайдете в ставку
І в сирому лісовому болоті,
Подорожує завжди
Наша супутниця - вода!
4.На плиті у нас кипить,
Паром чайника сичить,
Розчиняє цукор в чаї.
Ми її не помічаємо.
5.Ми звикли, що вода -
Наша супутниця завжди!
- Діти, Капітошка всім дякує за те, що ви так добре знаєте її сестричок-крапельок. І дарує нам на згадку про себе чарівні крапельки, які будуть поїти нас цілющою силою. Тільки ви не забувайте про користь води і дбайливе до неї ставлення.
(Кожній дитині вручається крапелька)
- Спасибі тобі Капітошка, і вам, діти, спасибі за вашу активну і зацікавлену роботу на занятті.

Патріотичне виховання "Ми маленькі українці"

Маленькі українці ясельної групи пізнають народні тардиції





Пластилінова мозаїка

Цікаві ідеї для розвитку дрібної моторики






Порада батькам, як підготувати дитину до садочка

Як допомогти адаптуватися до дитячого садка?

Рекомендації для батьків, діти яких проходять адаптацію у дитячому садку:
  • Носій всього нового і цікавого в очах вашої дитини - це вихователь. Він може дати зворотний зв'язок і похвалити, захопити грою. Тому якщо дитина не поспішає грати з іншими дітками, не квапте і ви його. Не варто його картати і говорити: «Чому ти не граєш із дітьми», «Поділися іграшками» ... Дайте процесам відбуватися природним шляхом.
  • Поговоріть із вихователями, щоб вони не змушували вашої дитини їсти, якщо він не хоче. Коли батьки приходять до мене з дітками і скаржаться на те, що їх чадо не їсть, то я звертаю їхню увагу на те, що дитина не виглядає, як в'язень Бухенвальда (концтабору). Хай вибачать мене, за таке порівняння. Дитину можна погодувати вранці перед виходом із дому сніданком, вечерю він з'їсть вдома. Протягом дня у дитячому садку він що-небудь та з'їсть разом з іншими дітьми. При такому режимі харчування у період адаптації він не вмирає від голоду, але і його не змушують (немає насильства). Важливо це озвучити вихователям, знявши з них відповідальність за те, що не нагодували вашу дитину «як положено».
  • Також прошу поспілкуватися із вихователем з приводу денного сну. Дозвольте дитині не спати вдень, а полежати в ліжечку тихенько. Можливо зі своєю улюбленою іграшкою. У старших групах дитячого саду деякі діти вже не сплять, і їм дозволяють почитати в ігровій кімнаті або в ліжку. Я не беруся коментувати в цій статті правильність читання у ліжку, але це те, що я чую, коли спілкуюся із працівниками дошкільних установ. І цей підхід може полегшити період адаптації.
  • Не обманюйте свою дитину! І якщо ви пообіцяли його забрати до обіду або в якийсь певний час, то тримайте слово. Мені боляче чути, коли батьки говорять, що їх дитина ще маленька, і забуде, що йому пообіцяли, не може точно знати, коли прийдуть за ним, не вміє визначити час і т.п.
  • У таких випадках хочеться запитати, кого мами і тата обманюють і навіщо? Адже можна пообіцяти прийти за дитиною до обіду і стримати своє слово.
  • Якщо ж ви прийдете і побачите, що ваш малюк сидить разом з іншими дітками за столом, їсть або чекає обід, то обов'язково зробіть так, щоб він вас побачив! Скажіть, що ви почекаєте його, поки він пообідає, і потім ви відразу ж підете додому. Не ховайтеся, думаючи, що малюк так поїсть спокійніше. Навіть якщо він залишить обід, піде разом із вами відразу ж, як тільки вас побачить, це краще, ніж ви порушите домовленість. А звикнути до режиму у нього ще буде час.
  • За 3-5 днів до початку відвідування дитячого садка встановіть вдома дитині такий режим, як у садку: прокидайтеся вранці в той час, коли будете піднімати дитину в дитячий сад; обідайте в такий же час, як у садку; укладайтеся на денний сон і т.д. З режимом садка ви зможете ознайомитися заздалегідь, просто зайшовши до них у гості. Деякі батьки терзають себе і дітей із середини літа, встановлюючи такий режим. Мені здається, що цього робити не варто, так як у дітей адаптаційні можливості вище, ніж у дорослих. І їм достатньо цих 3-5 днів.