Тема: Побутові прилади
Мета: продовжувати розширювати уявлення дітей про побутові прилади; продовжувати вчити відгадувати загадки, пояснюючи відгадку; узгоджувати слова у реченні в роді, числі, відмінку; систематизувати знання про слова-назви, слова-ознаки, слова-дії; активізувати словник узагальнювальними словами, виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я та дотримання правил безпеки.
Обладнання: коробка з загадками, хустинки, предметні картки.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
— Дітки, сьогодні до нас прийшли гості, вони хочуть подивитись, які ви розумнички. Привітаймося з ними: Доброго ранку! Дітки, сідайте на стільчики!
Психогімнастика з елементами самомасажу.
Добрий ранок! Посміхнись скоріше,
І сьогодні цілий день буде веселіше!
Розітремо ручки, носики і щічки,
Буде вродливі,як чарівні квіти.
Розітрем долоньки сильніше, сильніше,
А тепер поплескаємо дужче, сміливіше.
— Погляньте, що у мене є. Сьогодні зранку мені принесли посилку. Ось погляньте, яка вона красива. Але вона не звичайна, а з загадками? Ви знаєте що таке загадки? Загадка схожа на задачку яку потрібно відгадати.
2. ОСНОВНА ЧАСТИНА
— Відгадаймо першу загадку!
Сміття все він підбирає,
І пилинки позбирає,
Нам надійний помічник
Працьовитий робітник. [Пилосос]
— Так, це пилосос. Як ви здогадались що це пилосос? Навіщо він нам потрібний? [Для того щоб чистити килим, підлогу] Що він робить? [Він збирає сміття]. Хто у вас вдома чистить пилососом килим? Так, пилосос допомагає господарям у хатній роботі. Відгадаймо ще загадку!
Всю білизну збере
І старанно випере
Буде знову вся чистенька,
Незабруднена, гарненька. [Пральна машина]
— Так, це пральна машина. Як ви здогадалися, що це пральна машина? Що вона робить? [Пере білизну]. Яку білизну слід прати? [Брудну]. Якою стане брудна білизна після прання? [Чистою] А яка вона ще? [Мокра] Що з нею потрібно зробити? [Її слід висушити] Розкажіть, як у вас удома сушать білизну. Так, розвішують білизну, а вітерець її сушить. Як дме вітерець?
3. ГРА НА РОЗВИТОК ПРАВИЛЬНОГО ДИХАННЯ «ВІТЕРЕЦЬ»
— Ось я роздам вам хустинки, а ви подуєте на них, як вітерець дує на білизну коли її сушить.
Діти дують одним довгим видихом, промовляючи «ф-ф-ф».
— Молодці, ви гарно впорались з завданням! Відгадайте наступну загадку!
Човник із гарячим дном
Гарно прасує полотно. [Праска]
— Так, це праска. Що робить праска? [Прасує білизну] Яка білизна після прання? [Вона м’ята] Навіщо прасувати білизну? [Для того щоб вона була охайною] Якою праскою прасують білизну? [гарячою] Ще одна загадка:
Суп, морозиво, ковбаси,
Сало, м'ясо, яйця, кваси
Все в животику ховає
І свіженьким зберігає. [Холодильник]
— Правильно! А як ви здогадались що це холодильник? Що він робить? [Холодильник зберігає харчові продукти]. Так, правильно в холодильнику зберігають продукти.
Чудо-ящик є в нас дома,
Добре він усім знайомий.
Як ввімкну — дивлюсь кіно
І мультфільми заодно.
Все покаже на екрані:
Б'ються півні, скачуть лані,
Як дивитись все підряд,
Дуже очі заболять.
Відгадайте, діти, що це? [Телевізор]
— Так, правильно. А як ви здогадались, що це телевізор? Що можна переглянути по телевізору?
Диво-кухар на вогні
Нам готує відбивні.
Зварить юшку, і за мить
Молоко закип'ятить.
Славний кухар — чарівник!
Мамі помагати звик.
Така різна смакота
А готує її... [Плита]
— Так, правильно, А як ви здогадались що це плита? Для чого вона? Що на ній можна приготувати? Хто готує у вас на плиті вдома?
— Правильно малята, ви впорались з цим завданням. Пригадаймо, які предмети ми тут знайшли? Як вони разом називаються [Побутова техніка]. А яку ще побутову техніку ви знаєте? А для чого вона людям, як ви думаєте?
4. ЧИСТОМОВКА
— А зараз ми з вами пограємо в маленьку гру, я буду починати речення, а ви будете продовжувати. Спробуймо:
Ос, ос, ос — пил збирає... [Пилосос]
Он, он, он — задзвенів... [Телефон]
Ина, ина, ина — пере... [Пральна машина]
Ик, ик, ик — у кухні... [Холодильник]
Ізор, ізор, ізор — ми дивились... [Телевізор]
5. ДИДАКТИЧНА ГРА «СКАЖИ ЯКИЙ, ЯКА, ЯКЕ, ЯКІ?»
— Давайте ми з вами спробуємо описати техніку, яку ви тут бачите. Ось погляньте. Це пилосос. Який він? Так пилосос великий. Ще який?
Малюнки на картках: пральна машина, праска, холодильник, телевізор, плита, комп’ютер, годинник.
6. ДИДАКТИЧНА ГРА «ЧИМ І ЩО Я РОБЛЮ»
— Молодці! Ви гарно впорались з завданням! Зараз ми з вами подумаємо і скажемо — що ж можна робити за допомогою побутової техніки.
7. ЗАРЯДКА
— Молодці малята, ви гарно впорались з завданням. Ви, мабуть, втомились? Давайте ми з вами трішки відпочинемо та зробимо зарядку!
Щось не хочеться сидіти.
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підійміть,
А тепер їх відпустіть.
Плесніть, діти, кілька раз,
За роботу! Все гаразд!
8. ДИДАКТИЧНА ГРА «ЗНАЙДИ ЩО ДО ЧОГО»
— Малята, а зараз я пропоную вам пограти у гру. Підійдімо до столика і подивимось — що ж там таке цікаве лежить? Що це таке? Так, це картинки з різними предметами. А у мене в руках знаходяться картинки з побутовою технікою і нам потрібно знайти той предмет, який підходить до моєї картинки.
Наприклад: до праски підходить картинка з чистим одягом, тому що ми прасуємо одяг після того як його поперемо.
9. ПІДСУМОК
— Молодці малята, ви гарно впорались завданням. А скажіть мені про що було наше заняття? Які ви запам’ятали побутові прилади? Для чого вони? Як називається це одним словом? А як потрібно поводитися з побутовими приладами? Так, дійсно, ці речі дуже потрібні людям, але вони можуть бути небезпечними, тому з ними потрібно бути дуже обережними та уважними.
Михайлик із захопленням розповідав про це заняття! Море вражень. Дякуємо Вам)
ВідповістиВидалити